درس هایی از وارن بافت برای سرمایه گذاری افراد کم تجربه

درس هایی از وارن بافت برای سرمایه گذاری افراد کم تجربه

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

درس هایی از وارن بافت برای سرمایه گذاری افراد کم تجربهدرس هایی از وارن بافت برای سرمایه گذاری افراد کم تجربه

وارن بافت زمانی که تولد 87 سالگی خود را جشن گرفت. گفت که افراد با تجربه در صورتی که با افراد سرمایه دار ملاقات کنند، افراد سرمایه دار می توانند تجربه کسب کنند و افراد با تجربه می توانند پولدار شوند. این صحبت به معنی آن است که تجربه آخرین مهارتی است که یک سرمایه گذار باید داشته باشد و بر این اساس وارد بازار بورس شود. وارن بافت 8 نکته کلیدی در زمینه سرمایه گذاری توسط افراد مبتدی را عنوان کرده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم

زندگی وارن بافت

نکته اول : تنوع بخشی در سرمایه گذاری شاید همواره جوابگو نباشد

افرادی که به تازگی وارد بازار سرمایه و بورس می شوند تصور می کنند که تنوع بخشی می تواند یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ضرر باشد. وارن بافت اینگونه تصور نمی کند و شما را به این سوال به چالش می کشد که شما چطور می توانید بر یک سبد گسترده از سرمایه نظارت داشته باشید؟ افرادی که می خواهند وارد بازار سرمایه شوند شاید نیاز به تنوع بخشی در سرمایه گذاری خود داشته باشند تا بتوانند کمی ریسک ضرر را کاهش دهند ولی افرادی که تجربه کافی در بازار بورس را دارند، هیچ گاه به دنبال خرید سهام شرکت های مختلف نیستند و به فکر آن هستند که سرمایه گذاری خود را در یک شرکت با افق روشن و متناسب با خواسته های خود انجام دهند.

نکته دوم : سرمایه گذاری بر روی توانایی های خود

شما همواره نباید در بورس سرمایه گذاری کنید! سرمایه گذاری بر روی توانایی های خودتان می تواند روش بهتری برای سرمایه گذاری باشد. تصور کنیم که شما یک برنامه نویس هستید. در صورتی که کمی از سرمایه خود را صرف راه اندازی یک کسب و کار مرتبط با برنامه نویسی کنید می توانید در کوتاه و بلند مدت نتیجه بهتری دریافت کنید. به طور کلی می توان گفت که بر اساس ایده وارن بافت بورس یک بازار ثانویه برای کسب درآمد است و نباید همه سرمایه گذاری ما در این بازار باشد

زندگی وارن بافت

نکته سوم : تو یک سرمایه گذار موفقی، به خودت اعتماد داشته باش!

زندگی نامه کامل وارن بافت : حرف های دیگران پوچ است و نباید به آن ها توجهی داشته باشید! به خودتان اعتماد داشته باشید و اگر فکر می کنید که یک بازار سرمایه ارزش ریسک کردن را دارد، حتما وارد آن شوید و به خودتان ایمان داشته باشید که این بازار سرمایه گذاری می تواند ایده ای خوب برای کسب درآمد شما باشد. شاید این کار در ابتدا سخت باشد ولی در طول زمان متوجه می شوید که خودتان می توانید بهترین راهنما برای خودتان باشید.

نکته چهارم : وضعیت و حوزه کاری شرکت مورد نظر برای سرمایه گذاری را بررسی کنید

به عقیده وارن بافت ، مردم یا اصلا فکر نمی کنند و سرمایه گذاری می کنند یا بیش از حد فکر می کنند! اگر از حوزه کاری یک شرکت اطلاعی ندارید، لزومی بر سرمایه گذاری بر روی آن شرکت وجود ندارد و باید یک استاندارد برای تحقیق در زمینه کاری شرکت را در نظر داشته باشید : در صورتی که در عرض کمتر از 10 دقیقه متوجه شدید که یک شرکت سرمایه گذاری در چه زمینه ای فعالیت دارد، می توانید بر روی آن سرمایه گذاری داشته باشید. همچنین باید دقت داشته باشید که وضعیت شرکت در چه حالی است و بر این اساس نسبت به انتخاب آن اقدام نمایید. روش های مختلفی به این منظور وجود دارد.

نکته پنجم : اخبار موثق را دنبال کنید

همواره باید دقت داشته باشید که اخبار موثق را دنبال می کنید و بر این اساس وارد بازار سرمایه شوید. هیچ گاه پس از یک کاهش قیمت سهام نباید واکنش نشان بدهید. باید اخبار را دنبال کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه بازار سرمایه خود داشته باشید. وارن بافت می گوید در صورتی که یک شرکت صد ساله دچار افت قیمت شد، امکان جبران ضرر را دارد و می تواند دوباره در بازار بورس سود دهی داشته باشد

زندگی وارن بافت

نکته ششم : خرید سهام به معنای خرید بخشی از یک کسب و کار می باشد

تصور کنید که در یک محله قرار دارید و صاحب یک سوپرمارکت می باشید. برای موفقیت باید همواره دقت داشته باشید که کدام محصولات با کدام قیمت ها می توانند در جذب مشتری شما تاثیرگذار باشند و بر این اساس باید نسبت به خرید سهام اقدام کنید. پیش از خرید سهام باید دقت داشته باشید که شما بخشی از یک کسب و کار را خریداری می کنید و باید تمامی حاشیه ها و اطلاعات در مورد آن کسب و کار را بدانید.

نکته هفتم : از اشتباهاتتان درس بگیرید

همانطور که عنوان کردیم، هیچ گاه نمی توان گفت که یک سرمایه گذار همواره سود می کند. حتی وارن بافت هم دچار ضرر های زیادی شده است و از این روی باید از اشتباهاتتان درس بگیرید. یک لیست از اشتباهاتی که انجام داده اید به دست بیاورید و بر این اساس دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید.

نکته هشتم و آخر : روزانه سرمایه گذاری نکنید

هیچ گاه نباید یک سرمایه گذار روزانه باشید و همواره باید به افق های بلند مدت توجه داشته باشید.

سود دهی شما در واقع بلند مدت است و در صورتی که یک سهام از شرکتی را خریداری کرده اید، مسلما نباید انتظار درآمد و سود در روزهای اول داشته باشید. شما باید برای دهه ها سهام خود را داشته باشید و همچنین باید اطمینان کسب کنید که شرکتی که بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید می تواند بهترین گزینه برای سود دهی شما در بلند مدت باشد.از مهمترین درس های وارن بافت به سرمایه گداران است..

حال ممکن است که این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا این نکات در بورس ایران و بازار سرمایه گذاری ایران نیز مصداقی دارد؟ در جواب می توان گفت که بله و سرمایه گذاری بلند مدت در کشور ایران نیز بسیار بالا می باشد. اکثر شرکت هایی که وارد بورس می شوند در طول چند سال به سود دهی می رسند و یک نمودار مثبت از خود به جای می گذارند

منبع : https://chartiran.com/1703/warren-buffet/


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای icpmd.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:icpmd.ir | نقشه سایت